HİZMETLERİMİZ

HİZMETLERİMİZ

Evinizin tüm su ihtiyacına etkili ve ekonomik çözümler

Suyun evinize girişinden itibaren temiz ve kaliteli su ihtiyacının olduğu her noktada yer alıyoruz. Giriş suyunuzda olabilecek yüksek miktarda tortu ve partiküler madde için filtrasyon sistemlerimiz, sert suların zararını engellemek için yumuşatma sistemlerimiz, temiz ve sağlıklı su içebilmeniz için ters osmoz cihazlarımız ile evinizin tüm su ihtiyacına etkili çözümler sunuyoruz.

Filtrasyon sistemleri;

A.O. Smith filtrasyon sistemleri ile giriş suyunuzdaki kaba tortu ve partiküler maddeleri arındırarak evinizdeki kullanım suyu kalitenizi arttırıyoruz.

Ters osmoz su arıtma sistemleri;

İçme suyunuzun kalitesini, görünümünü, tadını ve kokusunu olumsuz etkileyen serbest klor, organik madde ve diğer kirleticiler bazı şebeke ve kuyu sularında yoğun olarak bulunmaktadır. A.O. Smith evsel arıtma sistemleri çok aşamalı filtrasyon teknolojisi ile size lezzetli, berrak, kokusuz ve sağlıklı içme suyu sağlar.

Yumuşatma sistemleri;

Sert su kullanımı sonucunda ev ya da işletmelerinizde birçok sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yumuşatma sistemleri, kullandığınız cihazları kireçli suyun zararlarına karşı korurken ayrıca genel  boru hatlarınızda kirecin sebep olduğu daralmaları, tıkanmaları, delinmeleri ve aşınmaları engeller. Yumuşak su, çamaşır ve bulaşık makinelerindeki deterjan kullanımınızı azaltır. Banyo sırasında az miktarda şampuan ile daha çok köpük ve kolay hijyen sağlarsınız. Yumuşak su teninizde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm ve sağlıklı bir his verir. A.O. Smith yumuşatma sistemleri ile yaşam konforunuz arttırırken çevreye duyarlı ve ekonomik çözümler elde edersiniz.

Atıksu arıtma sistemleri;

Şehir kanalizasyon sisteminin bulunmadığı yerleşim bölgelerinde evsel kullanım sonucu oluşan atıksuların geri kazanımı ve bertarafı amacıyla projelendirilen atık su arıtma sistemlerimiz ile müşterilerimize etkili çözümler sunmaktayız.

Sağlıklı ve güvenilir içme suyu için;

Bir insanın günde içmesi gereken su miktarı en az 2 litredir. Ancak içilen suyun miktarı kadar, suyun kaliteli, temiz ve sağlıklı olması da insan hayatı için önem taşımaktadır. Bazı şebeke ve kuyu sularında bulunan klor, kurşun, bakır, kum gibi çeşitli kirleticiler ve mikroorganizmalar yaşam kaynağımız olan suyu sağlıksız hale getirmektedir.  İçme suyu arıtma sistemi suyunuzu tüm zararlı maddelerden arındırmaktadır. Elde edilen suda herhangi bir mikro-organizma bulunması riski de bulunmamaktadır. Arıtılan su, vücudun ihtiyacı olan az miktarda kalsiyum ve magnezyum iyonları içerir. Kısaca su arıtma sistemleri sağlık açısından güvenilir suyu elde etmenizi sağlar.

Musluğunuzdan damak tadınıza uygun berrak ve kokusuz içme suyu,

İçme suyunuzun görünüm, tat ve kokusunu olumsuz etkileyen tüm kirleticilerden arındıran. A.O. Smith evsel arıtma sistemleri çok aşamalı filtrasyon teknolojisi ile lezzetli, berrak, kokusuz ve taze içme suyunu size en yakın kaynaktan yani musluğunuzdan elde etme imkanı sağlar.

Artık yemek ve çay keyfiniz daha farklı,

A.O. Smith su arıtma sistemi kullandığınızda pişirdiğiniz yemeklerin çok daha lezzetli olduğunu fark edersiniz çünkü, su arıtma sistemleri ile suyunuzdan tüm zararlı ve kirletici unsurları uzaklaştırarak, yemeğinize verdiği kötü tadı engellersiniz. Arıtılan suyla yapılan çay, kahve gibi sıcak içecekler ile limonata gibi soğuk su ile yapılan içecekler doğal kokusunu ve tadını koruyarak asıl rengini alacaktır. Arıtılmış su ile çay ve kahve sohbetleri çok daha lezzetli ve keyifli hale gelecektir.

Daha az masraf, uzun vadede tasarruf,

İçme suyu arıtma sistemleri uzun vadede evinizde içme suyuna yapacağınız masrafı azaltacaktır.  Ortalama  ilk 12 ayın sonunda sistem kendini amorti edecek ve uzun vadede suya yapılan masraflar sıfırlanacak ve tasarruf edilecektir. Diğer yandan arıtılmış su ile yapılan çay ve yemeklerde su kireçten arındırıldığı için kaynama süresi azalacak kullandığınız çay, kahve makinesı, su ısıtıcısı gibi elektrikli aletlerin verimliliği ve kullanım ömrü uzayacak ve dolaylı olarak enerji tasarrufu sağlanacaktır.

Bizim için değerlisiniz

Otellerin yüksek kapasitedeki içme ve kullanım suyu ihtiyacı için şebeke suyu, kuyu suyu, nehir suyu ya da deniz suyu gibi kaynaklar kullanılabilir. Filtrasyon Sistemleri ile giriş suyunuzdaki kaba tortu ve partiküler maddeleri arındırıp su ile çalışan otel ekipmanlarının ve arıtma sistemlerinizin kullanım ömrü ve verimliliği artar.

Otellerde temiz ve bol içme suyu ihtiyacına çözüm bulmak için Ters Osmoz su arıtma sistemleri çok aşamalı filtrasyon teknolojisi ile size lezzetli, berrak, kokusuz ve sağlıklı içme suyu sağlar. Bu sistem ile otellerin restaurant, kafe, bar ve yemekhanelerinde kaliteli ve sağlıklı içme suyu elde edilerek müşterilere kaliteli ve sınırsız hizmet verilir. Sert su, ve bunun sonucunda oluşan kireç otellerin boru hatlarında tıkanma ve delinme gibi sorunlara, su akış veriminin düşmesine, ısıtma parçalarının kireçlenmesi ile enerji kaybına, neden olacaktır. Tüm bu etkenler genel tesisatlarda ve cihazlarda dönemsel tamir sıklığını ve işletme masraflarını arttıracaktır. Yumuşatma sistemleri, kullandığınız cihazları ve genel boru hattınızı kireçli suyun sebep olduğu zararlara karşı korur.

Su yumuşatma sistemi ile arındırılan su, lavabo ve küvetlerdeki kireç lekelerine sebep olmaz böylece temizlik için harcadınız deterjan miktarı azalır. Müşterileriniz banyo sırasında az miktarda şampuan ile daha çok köpük ve kolay hijyen sağlamaktan, yumuşak su nedeniyle tende hissedilen yumuşak ve pürüzsüz görünümden, yumuşak, temiz çarşaf ve havlulardan duydukları memnuniyeti sizlerle paylaşacaktır. “A.O. Smith” su yumuşatma sistemlerimiz yüksek kaliteli reçine ve ileri teknoloji rejenerasyon tekniği sayesinde ileri seviyede kireç giderimi ile beraber en az seviyede tuz ve su tüketimine ihtiyaç duyar. Böylece en uygun fiyatla en yüksek kalitede enerji tasarrufu ve verim elde edersiniz.

Sıcak İçecek Uygulamaları,

Çay ve Kahvenin yaklaşık %98’ini su oluşturur. Bu nedenle su çay ve kahvenin tadında belirleyici rol oynayarak, aromalarını ortaya çıkarır. A.O. Smith filtre sistemleri, kahve aromasını %100 hissettirmek için, mineralleri bünyesinde tutan, ancak makinelerdeki kireç ve korozyon oluşumunu engelleyen sistemlerdir. A.O. Smith sistemleri , suda bulunabilecek kötü tat, koku, zararlı bakteri ve kistlerin giderimini sağlayarak, düşük sertlikte, nötr pH değerinde su üretir. İşletmenizde müşteri memnuniyeti ve karlılık sağlar.

Soğuk İçeçek Uygulamaları,

Karbonatlı ve asitli soğuk içecek dispenserlerinizde, çizik ve tıkanıklıklara neden olabilecek kirleticilerden arındırılmış ve düzgün karbonasyon yapılmış temiz su önemlidir. Çünkü karbonatlı içeceklerinizin yaklaşık %87’sini su oluşturur. A.O.Smith sistemleri ile, içeceklerin kalitesinde süreklilik elde edilirken, minimum bakım ihtiyacı ve düşük arıza oranları nedeniyle işletmenizde karlılık artacaktır.

Buz Filtrasyon,

Buzun %100’ü sudur ve buz makinelerinizde kullanılacak A.O. Smith sistemleri ile bulanık buz küpleri olmasına neden olan kirleticiler engellenecektir. Bu sayede buz küpleri şeffaf ve iyi kalitede olacak, buz makineleri ise daha az bakım ihtiyacı gerektirecektir

Laboratuvar deneylerinde kullanılan solüsyonların %99’dan fazlasını, su oluşturmaktadır. İhtiyaç duyulan saf suyun kalitesi yapılan deneylerin ve test sonuçlarının güvenirliliği için kritik bir unsurdur ve laboratuvar ekipmanlarının rutin temizliği için de önemlidir.

Hastane, klinik ve diyaliz merkezleri gibi medikal alanlarda kullanılan su genellikle şebeke veya kuyu suyunun arındırılmasıyla elde edilir. Buralarda kullanılan sulardan tüm organik ve inorganik kirletici maddeler elenmeli, bakteri ve mikroorganizma oluşumu engellenmelidir. İhtiyaç duyulan ultra saf suyun, elde edilmesi için debi ve kapasite gibi parametrelere göre A.O. Smith tarafından ihtiyaca yönelik, kompakt sistem dizaynı yapılmaktadır. Hastane, Klinik, Diyaliz Merkezleri ve Laboratuvarlar için müşteri ihtiyacına göre UV Filtrasyon, UF Filtrasyon, Ters Osmoz veya Multimedya Filtrasyon Sistemleri deneyimli A.O. Smith mühendisleri tarafından önerilebilecek seçenekler arasındadır.

Tek tuşla suyun en sağlıklı hali…

Ofisinizde ihtiyaç duyulan sağlıklı ve temiz içme suyunu, damacana su kullanımı gerektirmeyen elegan , şık ve az yer kaplayan Frezya serisi arıtmalı su sebilleri ile doğrudan şebeke suyundan elde edebilirsiniz. Sıcak soğuk veya isteğe göre oda sıcaklığında içme suyu elde edebileceğiniz Frezya Serisi sistemler ile hem çay-kahve gibi sıcak içeceklerinizi, güvenle hazırlayacaksınız, hem de isteğinize göre yaz aylarında soğuk ve sıcak veya oda sıcaklığında, kış mevsiminde ise orta soğuklukta içme suyu ihtiyacınızı karşılayacaksınız.

Ayrıca yemekhane ve mutfak kullanımına uygun çay ocağı ve kahve makineleri için özel üretilmiş sistemlerimizle, farklı miktarlardaki sıcak ve soğuk içecek ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunuyoruz.

A.O. Smith filtrasyon sistemleri ile kuru temizleme ve çamaşırhanelerde şebeke suyu veya kuyu suyu, alınan giriş suyunuzdaki kaba tortu ve partiküler maddeleri arındırıp su kalitenizi arttırarak genel hizmet kalitenize ve ekonominize katkıda bulunuyoruz.

Sert su, kuru temizleme ve çamaşırhanelerde birçok soruna neden olacaktır. Sert suyun ihtiva ettiği kireç genel boru hatlarında daralma, tıkanma, delinme ve aşınmalar oluşturması ile su akış veriminin düşmesine, ısıtma parçalarının üstünün kireç ile kaplanması ve bunların sonucunda suyu ısıtmak için normalden daha fazla enerji harcanmasına neden olacaktır. Çamaşır makinelerinde parçaların iç yüzeyinde biriken sert mineraller makinenizin bozulmasına veya daha kısa ömürlü olmasına neden olur. Tüm bu etkenler genel tesisatlarda ve cihazlarda dönemsel tamir sıklığını ve işletme masraflarını arttıracaktır. Yumuşatma sistemleri, kullandığınız cihazları ve genel boru hattınızı kireçli suyun sebep olduğu zararlara karşı korur.

“A.O. Smith” su yumuşatma sistemlerimiz yüksek kaliteli reçine ve ileri teknoloji rejenerasyon tekniği sayesinde ileri seviyede kireç giderimi ile beraber en az seviyede tuz ve su tüketimine ihtiyaç duyar. Böylece en uygun fiyatla yüksek enerji tasarrufu ve verim elde edersiniz.

İçme, Kullanma ve Proses suyu arıtımında güvenilir teknolojiler,

A.O. Smith gerek içme gerekse kullanma ve proses suyu temini amacıyla sizlere ihtiyaç duyduğunuz, su arıtma üniteleri projelendirmektedir. Endüstrinin kaliteli ve özel su ihtiyacı ancak doğru şekilde şartlandırılan ve hazırlanan sularla karşılanabilmektedir. A.O. Smith uzun yıllara dayanan uzmanlık ve tecrübesi ile bu suların şartlandırılmasında müşterilerine en kaliteli ve ekonomik çözümleri sunar. Tüm bu süreç şartlandırılacak suyun analizi ile başlar ve prosesin gerçek anlamdaki ihtiyacının tespit edilmesinden sonra ileriye dönük düşük işletme maliyetleri göz önünde bulundurularak projelendirilir.

İşletmenin ihtiyaçlarına göre Su Yumuşatma Sistemleri, Klor Dozajlama, UV Fltreleme, Ultrafiltrasyon, Deiyonizasyon, Aktif Karbon Filtrasyon, Kum Filtrasyon, Deniz suyu arıtma, Kuyu suyu arıtma, Ters Osmoz gibi seçenekler sunulabilir. Montaj ve işletmeye alma aşamalarından sonra A.O. Smith’in konusunda uzman kadrosu bu sistemlerin tüm eğitimlerini vererek, sistemin en optimal seviyede kullanılmasını temin eder ve satış sonrası hizmetleri ile süreci destekler.

Atık su arıtma sistemleri;

Evsel ve Endüstriyel atık su arıtma biyolojik, kimyasal ve fiziksel arıtma yöntemlerinin ayrı ayrı yada karma şekilde kullanıldığı, atık suyun geri kazanımı yada bertaraf edilmesi gerektiği yerlerde kullanılır. Çoğunlukla kirlilik yükü ve çevre kirliliğine etkisi bakımından endüstriyel atık su arıtımı özel uzmanlık ve deneyim isteyen bir işlemdir.

Sanayi tesisleri, fabrikalar, organize sanayi bölgeleri gibi kuruluşların üretim prosesleri sonucu oluşan atık suları geri kazanmak veya bertaraf etmek için kullanılan yöntemler A.O. Smith mühendislerinin sahip olduğu deneyim ve üretim teknolojisi ile atık suyun özelliklerine göre, farklılıklar gözetilerek tasarlanmakta ve projelendirilmektedir.

Gri su arıtma sistemleri;

Duş, küvet, spa, banyo lavabosu, çamaşır makinesi, çamaşır leğenleri gibi kullanım alanlarından gelen ve içerisinde biyolojik atık içermeyen atık sudur. Bulaşık makinesi , mutfak ve banyo lavabolarından gelen sular ise içerisinde daha yüksek oranda yağ, kimyasal ve organik maddeler barındırdığından gri su olarak adlandırılır. Gri suyun miktarı dış etkenlere bağlı değildir, yani hava koşulları nasıl olursa olsun kişisel hijyen ihtiyacından dolayı gri su sürekli oluşur. Gri su, evlerde kullanılan şebeke suyunun kimyasallarla kirlenmesiyle oluşur. Gri Su Sistemleri, bu alanlardan çıkan suların toplanması, arıtılması ve bazı durumlarda dezenfeksiyonun yapılması için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemlerin ana komponenti, MBR (Mebran Bio Reaktör) Teknolojisidir.

GRİ SU SİSTEMİ İŞLEVLERİ;

Gri su geri kazanımının başlıca amacı, Dünyamızda hızla tükenen su kaynaklarının tekrar kullanılabilmesidir. Geri kazanılan gri su Tuvalet sifonları bahçe sulama araç yıkama v.b. alanlarda kullanılabilmektedir.

  • Bahçe ve tarımsal sulama
  • Tuvalet rezervuarları
  • Süs havuzları
  • Arıtım teknolojisine bağlı olarak çamaşır yıkama

Yağmur suyu toplanma sistemlerinin aksine, gri su geri kazanımı mevsime ve yağış değişimine bağlı değildir ve devamlı güvenilir su kaynağıdır. Bunun sonucu olarak, gri su toplama tesisi için gereken depolama hacmi yağmur suyu toplamak için gerekli olan depolama hacmine göre çok küçüktür.